Захід відбудеться 16 січня 2008 року за адресою:
м. Київ, вул. Січневого повстання, 25,
корпус 45.
Початок акредитації о 10:45
Орієнтовний регламент заходу:
10:45 – 11:00 – акредитація. Зустріч журналістів біля 45 корпусу (Актовий зал Києво-Печерської Лаври,2 поверх)
11:00 – 12:00 – прес-конференція;
12:00 – фуршет.
У прес-конференції братимуть участь:
Намісник Києво-Печерської Лаври Архієпископ Павел
Голова Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства агрополітики України – Іванов Г.Б.
Перший заступник голови Державного департаменту ветеринарної медицини – Жук О.В.
Голова племінного господарства України – Лісовий Ф.Г.
Обласний ветеринарний лікар – Ляпунов М.В.
Господарство монастиря знаходиться в селі Воронькові Бориспільського району, Київської області, в 30км від столиці. Було засновано в 2001 році, розпочиналося з однієї корови, потім народний депутат Тетяна Засуха подарувала господарству 100 племінних голів худоби, й поступово скот був закуплений в Вінницьких, Волинських, Дніпропетровських племінних господарствах. На літній період 2007 року господарство нараховувало 1500 голів.
Весною 2007 року, зробивши щорічне профілактичне щеплення, ветеринарна служба району виявила лейкоз у 200 корів. Владика Павло, звернувшись до незалежних ветеринарних структур, отримав висновок, що з 200 корів, яким було поставлено діагноз, позитивну реакцію на лейкоз дали лише 22 корови. Владико Павло, під час цих подій, сказав, що це тільки початок, і працювати господарству спокійно не дадуть.
При профогляді весною жодна корова не була хвора на туберкульоз. Коли корови стали на зимівлю, в одному корівнику вет. працівники виявили 170 корів хворих на туберкульоз, в другому корівнику худоба залишалася здоровою, хоча все літо корови паслися разом. Адміністрація області насильно відвезла корів на м’ясокомбінат, де виявилося, що з 170 корів, лише 30 не мали патології в легенях. Через місяць при черговій перевірці, дали позитивну реакцію на вірус туберкульозу ще 150 корів, 66 з них виявилися хворими. Весь молодняк пав.
На сьогоднішній день весь елітний скот заражений і вивезено на м’ясокомбінат. Це більше 250 голів. Збитки господарства величезні, обчислюються сотнями тон не отриманого м’яса і молока.
Первісна версія ветеринарів - скот заражений через хворого робітника господарства. Але, після дослідження людей, ця версія не була підтверджена, персонал виявлено здоровим.
Туберкульоз – це хронічна хвороба, яка має поступовий розвиток. Таке масове захворювання тварин з глибоким враженням легень на протязі пів року, можливо лише в лабораторних умовах, і свідчить про штучне зараження.
На думку Владики Павла, те що сталося в господарстві, не випадковість. Весною 2007 року, в людей просто видурювали земельні акти, які Лавра подарувала мешканцям Воронькова, взявши на себе юридичне оформлення приватизації цих земель. Священство КПЛ благало людей, не продавати землю шарлатанам, але в результаті поплатилося господарством. Боротьба за землі біля Києва набирає нових обертів. Не добивши худобу по весні лейкозом, добили його восени туберкульозом.
Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра звертається до журналістів СМІ, з проханням висвітити надзвичайну ситуацію, що склалася в селі Воронькові, привернути громадськість, всіх, кому не байдужа доля України. Якщо суспільству потрібні якісні продукти, які на протязі років поставляло монастирське подвір’я, прийдіть на допомогу і захистіть і людей, і господарство.
За додатковою інформацією і з питань акредитації звертатися:
Іврова Ангеліна, PR-менеджер Києво-Печерської Лаври.
моб.: 8(063) 229-76-98; e-mail: [email protected]