У березні 2010 року в Україні вийшов інноваційний продукт для директорів шкіл і завідувачів дитсадків — «КОЗА-ДИСК «Шаблони документів закладу освіти».
Чому КОЗА-ДИСК? Часто шаблон будь-якого документа ми називаємо «коза». «Коза» допомагає виконати роботу швидше та легше. На кожному КОЗА-ДИСКу зібрано понад 100 шаблонів документів, які необхідно готувати керівникам шкіл і дитячих садків.
Що робить КОЗА-ДИСК? Фактично — це комп’ютерна програма. Вставляєте диск у комп’ютер. Вибираєте потрібний Вам шаблон. Додаєте в деякі поля свої конкретні дані — і роздруковуєте готовий документ. До речі, в програмі є функція автозаповнення — варто лише один раз занести дані, які часто повторюються (наприклад, назва навчального закладу, П.І.Б. керівника тощо), і надалі вони потраплятимуть до документа автоматично.
Розповідає Світлана Палець, директор центру розвитку дитини «Лазурний» із Запоріжжя: «Я завжди багато часу витрачала на роботу з документами. А
КОЗА-ДИСК — це фактично готові документи. Програма настільки проста, що я легко з нею впоралась. І зараз більше часу зможу приділяти дітям».
Виникає запитання: «Чи можна довіряти всім цим шаблонам?» На нього нам відповіла Ніна Омельяненко, спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України: «Шаблони, які розміщено на КОЗА-ДИСКу, відповідають чинному законодавству. До того ж вони супроводжуються коментарями-підказками по заповненню пустих полів і посиланнями на нормативно-правові акти. Це дасть керівникам змогу зекономити свій час і забезпечити правильність оформлення документації».
Подібні програми вже використовують педагоги в Росії, Казахстані та інших країнах. А зараз і їх українські колеги зможуть оцінити всі переваги КОЗА-ДИСКа — на сьогоднішній день користувачами нового продукту вже стали понад 3000 керівників шкіл і дитячих садків.
Як розповіла Наталя Лисенко, керівник групи розробників КОЗА-ДИСКа з Видавничого дому МЦФЕР, диски будуть виходити щокварталу і вже в цьому році до першого випуску на тему «Кадрова документація» добавляться ще три: «Локальні документи», «Посадові інструкції», «Охорона праці».