Газета Бізнес (#22 від 28/05/2012) опублікувала матеріал «Из кожи вон», в якому обговорюється ситуація на українському ринку засобів по догляду за шкірою. Стартовою тезою статті є інформація, що цими засобами взагалі не користуються понад 40% жінок і понад 80% чоловіків. За коментаріями «чи так це» а також за порадами «що ж робити» газета зверталася і до гравців ринку, і до аналітиків дослідницьких компаній.
В статті були використані також і відповіді аналітиків компанії Action Data Group. На жаль (і ми це чудово розуміємо), цілком нашу відповідь неможливо було опублікувати, тому ми надолужуємо прогалину і публікуємо матеріал на нашому сайті для ознайомлення з ним наших читачів та відвідувачів.
Відповідає віце-президент компанії Олег Жан Даскалу
В нинішніх ринкових умовах деякі керівники виробничих компаній продовжують пропонувати ринку товар, що став традиційним, приділяючи недостатньо уваги думці споживачів. Таким чином, вони через зменшення попиту на свій товар отримують саме результати своєї «роботи».
На основі проведеного компанією Action Data Group невеличкого зрізу ми змогли зрозуміти, що з числа тих, хто не використовує засоби по догляду за шкірою, можна виділити три групи:
1. Частина молоді, що вподобає та обмежується декоративною косметикою.
В цьому випадку ми вважаємо, що ті виробники, що випускають серії по догляду за шкірою, умовно позначені «for teens» (по догляду за проблемною шкірою), а також для боротьби із зморшками (наприклад, бренд Х засобу типу «Нічний крем від перших зморшок 20+»), чинять ринково коректно, впливаючи на цю вікову групу, «граючи» з їхніми комплексами
2. Друга частина молоді, в основному категорія millenials, що підтримують моду на природність («хімія проти природи»), тобто в догляді за шкірою головний акцент створюється на чистоті та свіжості.
Ця категорія споживачів уподобає кремам засоби для умивання обличчя, натуральну та органічну косметику, попри те, що її роздрібна ціна вища.
3. Сегмент споживачів (переважно, жінки старшого віку), що не вірять у дієвість традиційнийх засобів по догляду за шкірою, і готові на радикальніші дії, щоб «мати хороший вигляд», вдаючись до послуг коригуючої косметики або інших засобів, як наприклад питний колаген.
Для останніх двох категорій споживачів виробникам необхідно орієнтуватися в цьому разі саме на косметику, що відповідає запитам цієї споживацької категорії.
Стосовно споживачів-чоловіків.
Низький відсоток тих, хто не користується засобами по догляду за шкірою, обумовлений низькою споживацькою культурою використання такого товару цією категорією споживачів у нашій країні. Починати потрібно саме з формування усвідомлення, що чоловіча косметика є, вона відрізняється від жіночої, її використання – необхідне, як і використання зубної пасти мила та мочалки.
Крок за кроком. Ненав’язливою, непомітною і неагресивною професійною рекламою із залученням психологів. І років через 5-7 можна буде хоча б відчути деякі результати.