pr

  СЕРВИС ПРЕСС-РЕЛИЗОВ

вход регистрация   
  пресс-релизы компаний: международных, СНГ, Украины , России
Правила О проекте
Военная агрессия России против Украины

Коллеги, 24 февраля Россия начала открытое вторжение в Украину.
Мы полностью солидарны с украинским народом в борьбе с оккупантами и желаем Украине не просто мира, а победы.
России должен быть нанесен максимальный урон не только в военной, но и в других сферах. Только таким образом возможно обрести настоящий, а не русский мир.
Для поддержания Вооруженных сил Украины в борьбе с российскими оккупантами, Национальный банк Украины открыл спецсчет (доступны все основные валюты)
https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
Российский фашизм будет повержен. Слава Украине!

Планета у надійних руках: у Києві відбулася вже традиційна Церемонія нагородження лауреаток премії «Земля Жінок» Фонду Ів Роше

Незважаючи на розповсюджений стереотип, за більшістю прогресивних дій та вчинків стоять жінки. Принаймні, це точно можна стверджувати, говорячи про екологію. Цей факт вкотре доводить Фонд Ів Роше (Yves Rocher Fondation), що вже 12 років поспіль вшановує найкращі зелені проекти, реалізовані жінками по всьому світу. Саме таких неймовірних жінок розшукує, підтримує та надихає на нові екологічні подвиги експерт з природної краси марка Yves Rocher та однойменний благодійний Фонд. Цього року понад усе Фонд був вражений нестримною енергією Галини Чеботарьової з міста Токмак, яка майже з нічого створила потужний проект зі збору та переробки вторинної сировини.

Ставлення до планети як до своєї великої домівки – можливо, у цьому секрет неймовірного успіху жінок та їх зелених проектів. Здається, саме це об‘єднує переможниць, які отримали найвищу оцінку своєї діяльності від експертів Фонду Ів Роше. У Києві нагородити взірцевих жінок зібралися поважні гості: Його Високоповажність Посол Франції в Україні пан Ален Ремі та Директор Фонду Ів Роше під егідою Інституту Франції Клод Фромажо. Урочисте нагородження відбулося 5 березня у Посольстві Франції в Україні.
«Володарка першого місця пані Галина Чеботарьова підкорила нас не тільки своїм проектом, але й усвідомленним розумінням головного, - ділиться Директор Фонду Ів Роше Клод Фромажо, - що природа – живий організм, який вимагає відповідного турботливого ставлення до себе».

Пані Чеботарьова спромоглася за лічені місяці докорінно змінити життя мешканців міста Токмак, що на Запоріжжі. Вона разом із Токмакською організацією інвалідів «Ми – разом» підняла громадскість на суботники, де прибирали місто, засміччені парки, розбирали несанкціоновані звалища. У занедбаному будинку на околиці міста організували пункт прийому вторсировини. До сортування залучали людей без певного місця проживання, які залюбки працювали за їжу та дах над головою.
«До дій мене спонукало повернення на Батьківщину з Нідерландів, де ми тривалий час жили з сім‘єю, - розповідає Галина Чеботарьова. – Там автомати для прийому вторинної сировини є чи не у кожному маркеті, і участь у зборі вторсировини вже давно стала частиною побутової культури. А в Україні, на жаль, ми зустріли зовсім іншї звички та пейзажі».

У планах пані Галини – придбання пресу, що значно підвищить ефективність проекту. Важливо, що з розширенням проекту з‘являться й нові робочі місця для людей з обмеженими можливостями. А попереду – ще створення мережі пунктів прийому вторсировини у місті та введення культури розподільного збору сміття. Невдовзі з‘явиться нова газета, де пані Галина пропагуватиме своє світосприйняття та європейські зелені практики, турботливе ставлення до природи, де писатимуть про екологічні проблеми громади, про користь роздільного збору сміття.

Не менш вражає й приклад володарки другої премії Надії Костіної, студентки Полтавського Університету економіки та торгівлі. Вона запланувала облаштування парку на території геріатричного центру в Полтаві та створила ініціативну групу із студентів-волонтерів, яка почала вести роботу з освоєння території пансіонату, прибирання сміття, догляду за деревами та квітами. Адже поява місця для літніх людей, де вони зможуть вільно прогулюватися, спілкуватися з відвідувачами, займатися спортом, має допомогти впоратися принаймні з однією з причин підвищенного рівня хвороб серед пацієнтів – малорухливості. У парку пані Надія планує висадити хвойні дерева для ароматерапії, що сприятиме підвищенню оздоровчого ефекту. Це має не тільки локальне значення – йдеться про обгрунтування важливого факту, що природа має неабиякиі лікувальні властивості, важливі для підвищення якості життя людства. І саме з цього може початися змістовний діалог з громадскістю щодо екологічної поведінки та необхідності збереження та відновлення природи для життя кожного.

Викладач Наталя Парапанова та юрист Катерина Усова посіли третє місце. Разом їм вдалося створити рух луганської громади «Чисте місто», щоб захистити від вирубки та забудови величезний масив унікальних лісів загальною площею 1340 га. Крім того, що в них ростуть 60-річні дуби та клени, понад 100 видів рослин, у тому числі, з Червоної книги, мешкають пташки та тварини, ці ліси відіграють ще й іншу велику роль у житті громади. Це – один з небагатьох «природних оазисів» у промисловому місті, що дають йому свіже повітря та захищають від природніх катаклізмів. Отже, жінки тривалий час збирали підписи та документи для створення лісового заказника «Луганський». Щойно отримали папери, - встановили державні охоронні знаки по периметру та почали очищення території від сміття. Попереду ще багато роботи, створення місць для зеленого туризму та відпочинку, але ці наполегливі активістки вірять, що їм все вдасться.

«Фонд Ів Роше – важливий інструмент, за допомогою якого марка Yves Rocher піклується про збереження та відновлення природи по всьому світу, - говорить Марина Рєпіна, директор компанії «Ів Роше Україна». – Один з важливих проектів Фонду - премія «Земля жЖінок» - має на меті обрати найкращі екологічні проекти для інвестування, але також – вона пропагує «зелені» цінності та надихає вести екологічний спосіб життя. Я пишаюся всіма українськими переможницями, а особливо Світланою Корзун із Запоріжжя, яка минулого року здобула не лише національну, але й міжнародну премію Фонду Ів Роше. Думаю, фіналістки цього року також можуть претендувати на світове визнання».

Нагадаємо, престижну Премію «Земля Жінок» засновано Фондом Ів Роше 12 років тому. Нею нагороджуються найкращі проекти жінок-активісток природоохоронного руху, які наполегливо та ефективно захищають навколишнє середовище. 4 роки тому Україна увійшла до списку 15-ти країн, де вручається премія Фонду. Цього року за перемогу в національному конкурсі змагалося 40 проектів.

Партнери Премії «Земля Жінок» у 2013 році: Економічна місія при Посольстві Франції в Україні UBIFRANCE, видання «Домашний Очаг», SENSA, «Женский Журнал», «Караван Історій» та радіостанція «Європа Плюс Київ».

Похожие пресс-релизы