Що чекає на власників касових апаратів, скільки це їм коштуватиме та взагалі чи реально виконати вимоги ДПС?
З метою обговорення найбільш актуальних питань, пов’язаних із застосуванням запроваджених нововведень, керівництво інспекції, в особі заступника начальника ДПІ у Голосіївському районі м. Києва ДПС Наталії Карпенко, провела зустріч з підприємствами, які використовують РРО та за участю директора центру сервісного обслуговування «Синтез» - Тетяни Баранової.
В ході розмови йшлося про те, що з 1 січня 2013 р. набрали чинності зміни до Закону України від 06.07.95р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», які вносилися протягом двох останніх років.
Пояснено основні переваги запроваджених змін, які полягають у наступному:
по-перше, застосування передачі інформації у електронному вигляді до органів ДПС надасть можливість платникам податків зекономити час.
по-друге, це надасть можливість суб’єктам господарювання зменшити витрати на утримання касової техніки за рахунок відсутності необхідності друкування паперової контрольної стрічки та її зберігання протягом 3-х років, у чому більше не буде потреби.
по-третє, використання електронної контрольної стрічки призведе до значного скорочення перевірок платників податків.
В ході зустрічі жваве обговорення викликали наступні питання:
- Якщо виникне якась помилка, як можна про це дізнатися та виправити її?
На що, директор центру сервісного обслуговування «Синтез», Баранова Тетяна Валентинівна відповіла:
– У разі виникнення помилки при передачі пакету даних інформаційний еквайєр повертає до РРО код помилки. Залежно від коду помилки РРО повторює спробу передачі даних негайно або через визначений час. Тобто, еквайєр відсилає на РРО ряд команд, які РРО автоматично повинно виконати.
І ще одним з «гострих кутів» круглого столу виявилося інше важливе питання:
- Якщо буде втрачено зв’язок з сервером, куди подінуться дані про розрахункові операції?
І отримали відповідь:
– Касовий апарат з модемом накопичує контрольно-звітну інформацію у разі неможливості передачі її через порушення зв'язку із сервером обробки інформації з будь-яких причин та автоматично передає накопичену інформацію до сервера обробки інформації після відновлення зв'язку.
На завершення, заступник начальника ДПІ у Голосіївському районі столиці Наталія Карпенко нагадала про те, що триває кампанія «Декларування 2013», і про можливість подання декларацій про майновий стан і доходи в електронному вигляді.
ДПІ у Голосіївському районі м. Києва ДПС