Одна з найхвилюючих тем українського суспільства – євроінтеграція – сьогодні як ніколи актуальна. Адже вже зовсім скоро на саміті «Східне партнерство» у Вільнюсі Україна може підписати угоду про Асоціацію з Євросоюзом. А поки вона не стала повноцінним членом європейської спільноти, у нас досі тривають сутички, вступати чи не вступати до ЄС. Представники української влади поділились на два табори, кожен з яких тягне ковдру на себе – одні лякають невдалим досвідом євроінтеграції Туреччини і Греції, другі змальовують лише красиві перспективи європейської України, не оперуючи при цьому аргументами. Не стоїть осторонь й братня Росія – північний сусід всіляко проти євроінтеграції України і просто так нас до Європи не відпустить. Останні події – «торгова війна» зокрема, яскраво це продемонстрували. То ж й далі сидіти на двох стільцях, маючи гарні відносини як з Європою, так і з Росією в нас не вийде – треба обирати. Вибір звичайно не з простих, враховуючи кількасторічний тісний зв’язок наших двох держав. Однак, зараз саме час розпрощатися з нашим радянським минулим і звернути на шлях європейського розвитку. Тим паче, що так важко встояти перед чудовими можливостями, які відкриваються перед євроінтегрованими країнами.
Що ж означає бути членом Євпропейського союзу? Ідеальний член ЄС – демократична й розвинена держава з високим рівнем життя, з повагою прав людини й розвинутою економікою. Населення такої країни має можливість вільно пересуватися країнами Європи без жорсткого візового режиму, без проблем працевлаштовуватися за кордоном. Має право без обмежень продавати свої товари на величезному європейському ринку в умовах зони вільної торгівлі, отримує підтримку економіці у вигляді численних інвестицій.
Важко узагальнити погляди щодо ЄС всього українського населення, однак певне враження можна скласти на основі позиції лідерів думок суспільства, якими безперечно є й люди творчих професій – саме до їх думки прислухається пересічний громадянин, і вірить навіть більше, ніж політикам.
Ініціативу у цьому питанні проявило суспільно-політичне видання iPress.ua http://ipress.ua/promo/yevronastriy_v_ukraini_32528.html, яке опитало зірок українського шоу-бізнесу, щоб дізнатись, чи бажають вони бачити Україну членом Європейського союзу. Свої «за» і «проти» висловили Ігор Кондратюк, Юрій Горбунов, Павло Зібров, Дядя Жора, Жанна Бадоєва, Віталій Козловський, Влада Літовченко, Альона Вінницька та Олексій Мочанов. У якості альтернативи видання подало позицію білоруського прихильника євразійського вибору Євгена Сморигіна.
На думку телеведучого Ігоря Кондратюка, “ми не можемо бути без Європи, але і вона так само не може бути без нас”, однак "відповідь на запитання, як швидко ми приєднаємось до Європи залежить винятково від того, наскільки ефективно ми будемо для цього працювати, а майбутнє за тими, у кого є технології, а не у кого є нафта і газ". Інший шоумен Юрій Горбунов відстоює не пасивне входження в ЄС, а активну участь у її діяльності: “Ми повинні повноцінно стати членом Євросоюзу, ні перед ким не ставати там на "ципочки", а бути рівноцінними партнерами". Телеведучий Дядя Жора теж за євроінтеграцію, однак вважає, що і з Росією слід залишатись у гарних стосунках: "Обидві країни є надзвичайно важливими для розвитку самої України. Якщо Росія – це ринок збуту і співпраця у ринковій сфері, то Європа – стане стимулом до прагнення бути кращим".
Євген Сморигін став єдиним, хто запропонував альтернативу євроінтеграції. На його думку, не слід лізти тільки в Європу, а слід дружити з Росією і брати приклад з Білорусії: “Люди у нас щасливі. Нехай немає олігархів, як у вас, але всі люди працюють на країну, і все у нас добре”.
То ж зірки зробили свій вибір на користь євроінтеграції і тепер вибір за політиками. Потрібно, щоб вони одностайно заявили, що наш вибір – ЄС, а далі підписали угоду про Асоціацію з Євросоюзом. І хоча це не остання можливість стати асоційованим членом євроспільноти, нашій країні важливо саме зараз скористатися цим шансом, щоб нарешті стати на шлях європейського розвитку.