Додаток Vkraina від національного українського оператора «Київстар» визнаний одним з найкращих у світі. Додаток потрапив у шорт-лист глобального конкурсу The World Summit Award Mobile. WSA-mobile обирає і промотує найкращі в світі додатки під егідою Всесвітнього саміту з питань інформаційного суспільства, який був ініційований Організацією Об’єднаних Націй.
До участі в конкурсі запрошуються розробники із 170 країн, які входять до ЮНЕСКО. Проходить він у три етапи. Спочатку в кожній країні національні експерти обирають 8 найкращих додатків – по одному в кожній з номінацій. Vkraina була визнана найкращим додатком України в номінації «Мобільна освіта» (m-Learning and Education).
Після вибору найкращих додатків, поданих від кожної країни, міжнародне журі склало шорт-лист з 202 додатків – для цього 59 членів журі оцінили 500 додатків з 98 країн світу. У вересні 2014 року будуть оголошені 40 найкращих – фіналістів, які зустрінуться в Абу-Дабі на церемонії нагородження.
Дарія Партас, спеціаліст зі зв’язків з громадськістю «Київстар», відзначає причини, через які додаток отримав міжнародне визнання: «Головний критерій для відбору в даному конкурсі – це унікальність контенту, який є в додатку. WSA-mobile особливу увагу приділяє оцифруванню освітньої, наукової і культурної спадщини країн-учасниць. Заявлена ціль WSA-mobile – зробити унікальний цінний контент доступним для широкого загалу за допомогою технологій. Дана ціль співпала з нашою, коли ми розробляли проект – за допомогою технологій ми надаємо українцям доступ до унікальних знань про свою країну».
Мобільний додаток Vkraina для Windows 8 та Windows Phone 8 став доступний українцям весною 2014 року, і на сьогодні його завантажили на свої пристрої вже 6 тисяч людей. Скоро «Київстар» представить Vkraina користувачам Adnroid-фонів і прихильникам iPhone і iPad.
Веб-сайт Vkraina.com, який запрацював у квітні 2013 року, вже відвідали більше 350 тисяч унікальних користувачів із 110 країн світу.
Vkraina дозволяє здійснити подорож у минуле українськими землями 16-18 століть і побачити, в яких кордонах зображували Україну європейські картографи тих часів. В основі проекту – 46 унікальних старовинних мап України.