За результатами діяльності у минулому році чистий дохід (без врахування ПДВ) на основі підтвердженої незалежним аудитом окремої річної фінансової звітності ПАТ «Укртелеком» у відповідності до МСФЗ склав 6 493 млн. грн., що на 8 млн. грн. більше ніж у попередньому році. При цьому, впродовж 2014 року ПАТ «Укртелеком» перерахував до бюджетів всіх рівнів понад 2 млрд. грн. На кінець 2014 року ПАТ «Укртелеком» та його мажоритарний акціонер ТОВ «ЕСУ» забезпечили належне виконання всіх приватизаційних зобов’язань, термін виконання яких настав, що підтверджено Фондом державного майна України за результатами відповідної перевірки.
Чистий дохід компанії (без врахування ПДВ) за 2014 рік склав 6 493 млн. грн., що на 8 млн. грн. більше ніж у попередньому році, в тому числі надходження від надання телекомунікаційних послуг зросли до 6 241 млн. грн., що на 37 млн. грн. (тобто на 0.6%) більше ніж в 2013 році. Зростання відбулося, перш за все, за рахунок збільшення обсягів доходів від надання послуг інтернет та міжнародного зв’язку. При цьому слід зазначити, що на доходах ПАТ «Укртелеком» негативно позначилась втрата активів в Криму та суттєве обмеження діяльності компанії на сході Україні.
Підвищенню ефективності операційної діяльності у 2014 році сприяла реалізація низки проектів, зокрема й щодо оптимізації бізнес-процесів та організаційної структури ПАТ «Укртелеком». Також проводилися дієві заходи з оптимізації процесів технічного обслуговування обладнання, споживання паливно-енергетичних ресурсів, проведення поточних та капітальних ремонтів активів, послуг охорони та офісного обслуговування. Збільшилися інвестиції в модернізацію мережі та створення додаткової ємності для включення клієнтів.
Завдяки комплексу збалансованих заходів щодо оптимізації витрат, виведенню на ринок нових послуг та привабливих пропозицій для абонентів, Укртелеком завершив рік з чистим прибутком, який становить 286 млн. грн.
Варто зауважити, що на діяльність ПАТ «Укртелеком» у 2014 році суттєвий вплив мала політична та економічна нестабільність в країні, девальвація гривні та зменшення ліквідності на національному фінансовому ринку. Крім того, відбулося скорочення операцій та комерційної активності на територіях, що тимчасово не підконтрольні Україні. Як наслідок, зазначене призвело до зростання відключення абонентів та обсягів сумнівних та безнадійних боргів за надані телекомунікаційні послуги. Сумарний ефект зазначених непрогнозованих втрат становить близько 170 млн. грн.
«Протягом 2014 року топ-менеджмент Укртелекому провадив певні трансформації з метою винайти потенціал та об’єднати зусилля всіх співробітників задля покращення позицій компанії навіть у кризових умовах. Так, команда Укртелекому реалізувала низку заходів щодо оптимізації та підвищення ефективності бізнес-процесів. Це дало можливість, незважаючи на досить складний для нашої країни час, спрямувати акумульовані ресурси на розвиток нових та удосконалення існуючих послуг, розширення географії їх надання, розвиток та модернізацію мережі. Як ми бачимо, це позитивно вплинуло на розвиток компанії та результати її діяльності, - зауважив Юрій Курмаз, директор ПАТ «Укртелеком». - Ми прагнемо, щоб мільйони наших абонентів отримували виключно якісні та сучасні послуги. Отже, Укртелеком і надалі спрямовуватиме свої зусилля на підвищення ефективності бізнесу та задоволення потреб наших споживачів. Крім того, ми усвідомлюємо пріоритетність та актуальність виконання функцій, що пов’язані з забезпеченням органів державної влади надійними та якісними телекомунікаційними послугами. За підсумками 2014 року Укртелеком та його мажоритарний акціонер ТОВ «ЕСУ» виконали всі приватизаційні зобов’язання, термін виконання яких настав, що підтверджено відповідним Актом перевірки Фонду державного майна України».
Головним пріоритетом розвитку компанії в минулому році залишався ринок послуг доступу до мережі інтернет та передачі даних. У 2014 році доходи від цього напрямку бізнесу склали 1,4 млрд. грн., що на 67 млн. грн., або близько 5%, більше ніж за попередній рік. Це сталося завдяки тому, що ПАТ «Укртелеком» активно будував мережу ШСД: увів в експлуатацію майже 150 тисяч нових портів, збудував та ввів в експлуатацію 3 570,5 км ВОЛЗ. Компанія розширювала географію надання своїх послуг в невеликих населених пунктах та селах у всіх регіонах країни, збільшуючи абонентську базу. На кінець року вона сягнула 1,67 млн. користувачів.
Крім того, Укртелеком як клієнторієнтована компанія протягом усього року реалізовував проекти щодо розвитку та модернізації мережі, виведення на ринок нових послуг і підвищення якості обслуговування користувачів як масового, так і бізнес сегментів. Загалом у 2014 році обсяг капітальних інвестицій, спрямований на розвиток телекомунікаційної інфраструктури, становив 437 млн. грн. з ПДВ.
Слід зазначити, що ПАТ «Укртелеком» у досить складних економічних реаліях України у 2014 році перерахував до бюджетів всіх рівнів понад 2 млрд. грн. платежів, податкових зборів.
Довідка:
Публічне акціонерне товариство «Укртелеком» – найбільший оператор фіксованого зв’язку в Україні, лідер серед провайдерів Інтернету. Укртелеком є єдиним засновником та учасником ТОВ «ТриМоб» – мобільного оператора стандарту 3G/UMTS.
Сьогодні компанія надає свої послуги майже 8 мільйонам абонентів фіксованої телефонії, фіксований швидкісний Інтернет обрали для себе понад 1,6 мільйона клієнтів.
Компанія СКМ - професійний інвестор, керуюча компанія найбільшої фінансово-промислової групи України, діяльність якої сконцентровано у трьох основних сферах бізнесу: гірничо-металургійній, електроенергетичній і фінансовій, а також у телекомунікаціях, медіа-бізнесі, нерухомості, роздрібній торгівлі, виробництво мінеральної сировини, торгівлі нафтопродуктами, сільському господарстві, машинобудуванні й транспортному бізнесі.
04 жовтня 2013 року ПАТ «Укртелеком» став частиною Групи СКМ.
До складу Групи СКМ входять компанії Метінвест і ДТЕК, Перший український міжнародний банк, АСКА і АСКА-Життя, Укртелеком, телекомунікаційна група Vega, «Медіа Група Україна», ЕСТА Холдинг (нерухомість), Український Рітейл (роздрібна торгівля), UMG (виробництво мінеральної сировини), Паралель (оператор ринку нафтопродуктів), Харвіст (сільське господарство), машинобудівний холдинг Corum Group, транспортний холдинг «Портінвест» та інші.
Генеральний директор Компанії СКМ: Олег Миколайович Попов.
100% акцій Компанії СКМ належать бізнесменові Рінату Ахметову.
Веб-сайт Компанії СКМ: http://www.scm.com.ua/