Компанією Publicity Creating було проведено телефонне опитування представників компаній-операторів аграрного ринку України. В опитуванні взяли участь представники понад 150 компаній. Основні запитання анкети стосувались використання PR-інструментів у комплексі маркетингових комунікацій, обсягів бюджетів, що виділяються на PR-діяльність, а також співпраці із спеціалізованими агенціями.
За результатами опитування, абсолютна більшість компаній протягом останнього року використовували PR-інструменти у своїй діяльності – 89% опитаних.
Серед найбільш ефективних, на думку респондентів, інструментів PR, зокрема, були названі: участь у спеціалізованих виставках і конференціях, розміщення піар-матеріалів (статті, новини) в Інтернеті, прес-релізи, проведення власних піар-заходів для партнерів і клієнтів, тощо. Більшість опитаних представників компаній схиляються до думки, що найбільш ефективним є комплекс інструментів, активностей та заходів, а не якісь окремі з них.
На запитання анкети «Який PR-бюджет Ви вважаєте достатнім для просування компанії, що входить в ТОП-10 Вашого ринку (на період 6-12 місяців)», були отримані наступні відповіді:
• До 150 тис. грн. – 26%
• Від 151 до 500 тис. грн.- 55%
• Понад 500 тис. грн. – 19%
Щодо залучення спеціалізованих зовнішніх структур до розробки та проведення комплексних PR-програм та окремих PR-активностей, то понад 60% респондентів з тих, хто використовує PR-інструменти у своїй діяльності, практикують комбіновану схему: частину робіт виконують самостійно, а частину доручають зовнішнім структурам чи фахівцям. При цьому, зовнішнім структурам переважно доручають більш складні або більш масштабні завдання (розробка стратегії чи комунікаційної програми на 1-2 роки, організація PR-заходів чи прес-заходів, написання серії піар-матеріалів, тощо). Ще 15% працюють виключно із зовнішніми структурами у галузі PR, і понад 20% виконують роботи виключно власними силами.
«Аграрний ринок є одним з найбільш перспективних в Україні, тому цікаво було дізнатись, наскільки широко використовуються на даному ринку піар-інструменти та які обсяги бюджетів оператори ринку вважають достатніми для просування. В цілому, дані опитування свідчать про активне використання піар-інструментів у діяльності агрокомпаній. Проте, відчувається нестача стратегічного і комплексного підходу до PR-просування, а відсутність стійкого досвіду роботи з професіональними структурами не дає можливості отримати прогнозовані та суттєві результати від PR-діяльності у площині маркетингу. Тому у сфері PR український агроринок є також дуже перспективним», - відзначила Руслана Плис, PR-консультант, Account Director Publicity Creating.
*Опитування проводилось з листопада 2018 р. по лютий 2019 р. В опитуванні взяли участь 152 компанії, що працюють у різних напрямках українського агроринку.
22 березня 2019 р.
Довідка:
Publicity Creating успішно працює на українському ринку 21 рік, спеціалізація компанії - стратегічні комунікації та PR. Компанія входить в ТОП найбільш відомих та найбільш професійних PR-агенцій України, багато років є інформаційним лідером галузі і лідером рейтингу активності в соціальних мережах. За час роботи на ринку, Publicity Creating було реалізовано 1500 проектів для 500 клієнтів, серед яких - великі українські та міжнародні компанії, представництва, які працюють на всіх основних ринках, як в секторі В2В, так і В2С.
Більше інформації та контакти - на сайті www.publicity.com.ua
Ми в соціальних мережах: Facebook, Twitter.
Відеоканал на YouTube, кейси на SlideShare.