9 березня 2008 року в салоні ЕМПіК (ТРЦ «Магелан», м. Київ, просп. Ак. Глушкова 13-Б) відбулися дебати на тему творчості геніального поета, художника, мислителя та непримиренного борця проти будь-якого гноблення людини людиною.
Салон ЕМПіК цього дня перетворився на українську традиційну хату часів Тараса Григоровича – святково прибраний стіл, вишиті рушники. Доповнював композицію портрет Шевченка і, звісно ж, обов’язковий атрибут будь-якої української оселі – «Кобзар».
Своїми поглядами на творчість Т. Г. Шевченка поділилася Ірена Карпа, яка вважає поета звичайною людиною, з притаманними їй вадами та недоліками, проте, зі слів Ірени – Тарас Шевченко, напевно, був видатною особистістю і не оцінити його вклад в українську літературу неможливо.
На якийсь час публіка завмерла, слухаючи Яну Дубинянську, яка зачитала вірш, в якому розповідалося про казкові створіння, притаманні українському фольклору. Таким чином, Яна хотіла підкреслити свою думку з приводу того, що Тарас використовував жанр фентезі у своїх творах.
Приємно серед гостей було вітати подружжя Шевченків. Своїми думками на тему української літератури прийшов поділитися Ігор Маленький – письменник та художник, який представив Шевченківську Україну в картинах сучасних художників.
В рамах заходу проводився конкурс на краще читання творів Т. Г. Шевченка. Важко було визначитися з переможцем, тому публіка своїми оплесками обрала двох, які отримали спеціальні подарунки від компанії ЕМПіК та МГО «Молода Просвіта». На згадку про цей день всі учасники конкурсу отримали у подарунок спеціальне видання «Кобзаря», надане МГО «Молода Просвіта».
Підтримав дискусію на тему популяризації української культури Тарас Шушайло – член «Громадської ради з питань молодіжної політики» при КМДА. Тарас висловив свій захват від того, що регулярно проводяться вечори, спрямовані на відродження національних традицій та зазначив, що «Кобзар» – це книга, яка має бути у кожному домі.
Приємно відзначити, що прийняти участь у конкурсі на кращу українську вишиванку виявилося чимало охочих. Беззаперечною переможницею конкурсу стала юна шанувальниця творчості Шевченка, яка крім нагород у вигляді «Кобзаря», двох подарункових сертифікатів від ЕМПіК та мультимедійного диску про життя та творчість Тараса Григоровича, наданих МГО «Молода Просвіта», зібрала шалені оплески за виконання на пам’ять двох віршів славетного митця. Гордість переповнює серця, спостерігаючи за молодим поколінням, яке з таким запалом, без примусу, захоплюється творчістю видатного генія українського народу.
«Зоре моя вечірняя» у виконанні бандуристки Анастасії Маринець навіяла атмосферу ніжності та відчуття давніх часів, коли сиві бандуристи співали край доріг.
І мене в сім'ї великій,
В сім'ї вольній, новій,
Не забудьте пом'янути
Незлим тихим словом...
… словами незабутнього Заповіту під тихе спалахування свічок закінчував вечір ведучий Юрій Петровічев.
Ця зустріч стала підтвердженням того, що українська мова не забута. Це дає змогу вірити у те, що українська культура та традиції відродяться і будуть жити в серцях тих, хто не байдужий до долі України.
Мережа ЕМПіК висловлює щиру подяку МГО «Молода Просвіта» за підтримку та сприяння в організації вечора.
Прес-служба ЕМПіК
www.empik.ua
[email protected]