Суспільна рівновага підтримується лише безперервною працею.
В.І.Вернадський
17 травня у Києві відбувся Молодіжний економічний саміт як частина проекту «Україна сьогодні: Новий старт. Економічний і соціальний розвиток». Під час Саміту було презентовано пропозиції до Стратегії розвитку України до 2050 року, які було створено під час оргдіяльнісної гри (ОДГ). Проблемним завданням гри, яка відбулася у режимі "повного занурення" 14-16 травня 2009р. на базі санаторію "Зірка" (сел.Ворзель, Київщина), була тема «Практичний оргплан змін української економіки».
В ОДГ прийняли участь спеціально відібрані Експертною радою учасники конкурсу "Новий старт". Вони працювали над створенням Стратегії розвитку України (яка наразі відсутня у будь-якому вигляді в Україні) аж до 2050 року.
Всі задачі та хід гри виводили гравців на рівень мислення та “думання наперед”, тобто розроблення планів на майбутнє як реакція на кризу.
Ще під час ОДГ учасники взяли участь у великій кількості факультативів і поспілкувалися з цікавими та відомими людьми, такими, зокрема, як:
Леонід Фінкель (доктор фізико-математичних наук, фундатор Київського міжнародного інституту соціології, консультант КМІСу в галузі аналізу даних) провів факультатив за темою: “Досвід інтерпретації електоральної історії України в синергетичній парадигмі (в очікуванні Іншого в Україні)”; Олег Анісімов (доктор психологічних наук, засновник Московського методолого-педагогічного гуртка, фундатор ігротехнічної школи, Російська Федерація)у рамках методологічної консультації розповів про генезу ігротехніки на пострадянському просторі; Юрій Сенюк (кандидат фізико-математичних наук, академік) доповідав про китайське економічне диво та про концепт "креативної економіки"; Олександр Безуглий (кандидат наук із державного управління, Голова Контрольно-ревізійної комісії Народно-демократичної ліги молоді) провів факультатив за темою: “Адміністративний менеджмент та сучасні виклики цивілізації”; Антон Рудий (психолог, священик) провів факультатив за темою: “Трансактний аналіз з позиції Еріка Берна”; Володимир Крутько (підприємець, Голова ВМГО "Студентська республіка") зупинився на характері та особливостях кризи в Україні.
Окремо слід відзначити авторитетних експертів (до речі, всі — кандидати наук), які оцінювали роботу учасників гри: консультант у сфері громадських зв'язків Альона Сібірякова, юрист і підприємець Дмитро Коссе, талановита економістка, представник Академії наук України Ірина Кузнецова та вже згадуваний Олександр Безуглий.
Наступного ранку по закінченню гри на базі гуманітарного корпусу Університету ім. М.П.Драгоманова відбувся Молодіжний економічний саміт.
Його відкрила автор проекту, голова Експертної ради "Нового старту", голова правління Українського фонду миру, лідер НДП Людмила Супрун. Головну увагу вона приділила стану освіти в Україні, запропонувавши систему інтерактивної освіти, введення електронних підручників та іншим аспектам інноваційного ривка України. Учасники Саміту вели жвавий діалог із Людмилою Павлівною, просто засипавши її цікавими питаннями та отримавши на них змістовні та фахові відповіді.
Також на початку Саміту виступали Голова НДЛМ, керівник проекту "Новий старт", Павло Вікнянський, радник Прем'єр-Міністра України Костянтин Ващенко, начальник відділу гуманітарної освіти Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Михайло Рогожа та інші.
Для того, щоб прийняти участь у грі та Саміті, до Києва спеціально завітав гість із Німеччини - представник Шиллерівського інституту та Молодіжного руху Ларуша Штефан Толксдорф. Він виступив перед аудиторією з доповіддю на тему: «Фізична економіка Ліндона Ларуша: наука для наступних п’ятдесяти років» із використанням відео-презентації «Майбутнє Африки» (як приклад моделі проривного розвитку).
Протягом Саміту було презентовано демо-версію ролику "Зимова Студреспубліка'09 — шлях до ефективності".
Також під час Саміту були представлені напрацювання гри у вигляді презентацій. Найбільшу увагу учасники приділили проблемам освіти та розвитку людини, енергозбереження та ефективного використання ресурсів, “відкатним схемам” та корупції, недосконалості системи державного управління, майже повній відсутності інновацій та ефективної інфраструктури тощо. Були запропоновані "точки удару" в економіці, а також альтернативні сценарії розвитку країни (мілітарна, родова, експансіоністська, авторитарна та інші моделі).
Отже, підбивши підсумки проекту "Новий старт", учасники Саміту вирішили наступне:
подальше залучення молоді та експертів для розгортання Стратегії розвитку України до 2050 року;
удосконалення конкурсних робіт учасниками (по завершенню ОДГ учасники вирішили покращити свої роботи на базі нових отриманих знань та досвіду);
налагодити постійне спілкування учасників та експертів проекту на базі сайту Студреспубліки (модератор — Д.Селін);
багатоетапність проекту: учасники та експерти дійшли згоди, що конкурсна частина "Нового старту" має бути продовжена, приблизний час другого етапу – осінь 2009 року.
В кінці Саміту відбулося офіційне нагородження. Дипломи та призи вручали Людмила Супрун та Павло Вікнянський. Всі учасники гри отримали спеціальні дипломи, для переможців — ще і "червоного" зразка, а також цінні призи:
3- місце: Селін Дмитро (Дніпропетровськ)
2-місце: Черніков Дмитро (Полтава, Полтавська державна аграрна академія)
1-місце: Гедрович Андрій (Чернігів, Чернігівський інститут інформаціїї, бізнесу і права).
Позитивним відгуком Інституту економіки та прогнозування НАНУ (рецензент - О.М. Балакірєва) була відзначена робота: “Впровадження єдиної регіональної системи державного професійного тестування випускників вищих навчальних закладів III–IV рівня акредитації державної форми власності (за рівнем підготовки “бакалавр” та “магістр”)", автори: Зова В.А., Реброва А.Ю., Канцеван О.В. (ДонІЗТ).
Отож, "Новий старт" розпочато! Далі — робота!
Для довідки:
Учасники проекту “Україна сьогодні: Новий старт. Економічний і соціальний розвиток" - студенти, аспіранти, наукові співробітники та творча молодь з майже усіх куточків України.
Організатори -Український фонд миру (голова правління — Людмила Супрун), ВМГО “Студентська республіка”, Народно-демократична ліга молоді, Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України за підтримки Міністерства освіти і науки України, Академії педагогічних наук України, Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова та телеканалу "Перший Діловий".
Точка, в якій ми справді можемо допомогти нашій країні!
Контакти: Чувичін Євген, бренд-менеджер ВМГО “Студентська республіка”, т./ф.: 8(044) 522-82-98, т.м.: 8(068)120-61-81, e-mail: [email protected], www.studrespublika.com