pr

  СЕРВИС ПРЕСС-РЕЛИЗОВ

вход регистрация   
  пресс-релизы компаний: международных, СНГ, Украины , России
Правила О проекте
Военная агрессия России против Украины

Коллеги, 24 февраля Россия начала открытое вторжение в Украину.
Мы полностью солидарны с украинским народом в борьбе с оккупантами и желаем Украине не просто мира, а победы.
России должен быть нанесен максимальный урон не только в военной, но и в других сферах. Только таким образом возможно обрести настоящий, а не русский мир.
Для поддержания Вооруженных сил Украины в борьбе с российскими оккупантами, Национальный банк Украины открыл спецсчет (доступны все основные валюты)
https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
Российский фашизм будет повержен. Слава Украине!

Вибори мера. Двадцять сьома серія

Іноді здається, що наше населення надміру заполітизоване. Розмови тільки про політику та вибори. Останнім часом популярною стала тема про вибори мера Дніпропетровська та прогнози щодо можливих результатів.

Проводяться нові й нові опитування – як спеціалістами на вулицях та по телефону, так і любителями-ентузіастами, що відкривають відповідні голосування в Інтернеті.

Дуже часто про результати опитувань, що проводять соціологічні служби, можна почути думку, мовляв, вони куплені та замовлені. На вулиці і серед знайомих чуєш одне, а в результаті читаєш – зовсім інше. Як сказав колись М. М. Жванецький – «А вмикаєш – не працює!»

Результати опитувань ентузіастів, які можна знайти на форумах – є несподіваними і іноді здаються досить неймовірними. Тому дослідники компанії Action Data Group, маючи досвід у проведенні опитувань та бажання прояснити реальний стан речей (принаймні, для себе) провели ще одне опитування – а за кого ж проголосують дніпряни на наступних виборах.

Перший результат, який ми отримали в результаті дослідження – розвіявся міф про заполітизованість нашого населення. П’ята частина респондентів взагалі відмовились від опитування. Найчастіша причина – аполітичність, небажання говорити про політику та аргументи на кшталт «заморилися від політики», «все давно вирішено за нас», «наш голос ні на що не вплине».

Опитування було побудоване так, що в перших питаннях анкети прізвища можливих кандидатів не згадувалися. Опитуваному пропонувалося відповісти – хто при фразі «можливі кандидати у мери» спадає Вам на думку в першу чергу?

Результати не стали несподіваними – 71% з тих, хто відповіли, назвали чинного мера Дніпропетровська – Івана Куліченка. 9% назвали Загіда Краснова. 8% - Ігоря Циркіна. 2% респондентів взагалі не згадали жодного прізвища.

(Див. діаграму 1)

Але в першому питанні не йшлося про готовність голосувати саме за цього кандидата – це лише перевірка миттєвих асоціацій опитуваних на фразу «кандидат у мери». Тому наступні питання стосувалися власних уподобань щодо потенційних кандидатів, і респондентам був запропонований список із можливих (на нашу думку) майбутніх кандидатів: І. Куліченко, В. Бондарь, З. Краснов, О. Царьов, І. Циркін, І. Ступак, С. Олійник, В. Шилова, Н. Дєєва, С. Бичков, М. Швець, а також – «за жодного з них» та «ще не визначився». Розподілення цифр було трохи іншим, хоча порядок на п’єдесталі не змінився – 28% за Івана Куліченка, 10% за Загіда Краснова, 4% за Ігоря Циркіна. 38% не проголосували б за жодного кандидата із запропонованого нами списку та 15% ще не визначилися.

(Див. діаграму 2)

З тих, хто проголосував би за Івана Куліченка, майже половина пояснили свій вибір тим, що не знають інших, і лише 4% аргументували тим, що він – «хороший спеціаліст».

Аргументи прихильників Загіда Краснова та Ігоря Циркіна зводяться до того, що вони «проявляють високу активність», «допомагають літнім людям», «рвуться у лідери».

Царьов, Ступак, Шилова та Швець набрали по 1% голосів опитуваних, а Олійник та Бичков – жодного.

Час для того, щоб визначитися, у виборців ще є, тож на питання – що може вплинути у майбутньому на Ваш вибір, що повинні робити кандидати, щоб привернути до себе увагу – 11% побажали побачити від кандидатів хоч якусь активність, стільки ж – згадали про просту необхідність публічності. Лише 6% пригадали про необхідність прибирання сміття, та 4% згадали наші так звані дороги.

По віковому розподіленню картина така: за Івана Куліченка голосуватимуть переважно люди від 50 років і старші, електорат Загіда Краснова набагато молодший – до 30 років.

Ну і нарешті – чи можна вірити результатам опитувань на форумах? Порівняння наших результатів з знайденими (http://forum.gorod.dp.ua/poll.php?do=showresults&pollid=3811) свідчить, що трійка лідерів збігається з нашою. Майже збігається. Якщо відкинути кандидата, що на форумскьому опитуванні посідає перше місце. Адже на форумі він отримав популярність в результаті активного обговорення певних тем. Тому постійні відвідувачі форуму можуть більш-менш об’єктивно оцінити результати опитування, пригадуючи останні теми та знаючи, що саме вплинуло на результат. А от журналісти, що час від часу збирають таку інформацію, ризикують отримати дещо викривлену картину.

І в результаті наші виборці «знову і знову» не довіряють результатам опитувань, що публікуються у пресі та електронних ЗМІ.

І правильно роблять. Перефразовуючи шановного Михал Михалича – «І не треба читати! Не для цього це все! Не для того, щоб читали, а для того, щоб опитували».

Похожие пресс-релизы